1
2688

The Hunt - Jagten

Puan: 8.1

Onur Savaşı'nda 40 yaşındaki Lucas, geçirdiği zor boşanma döneminin ardından hayatını yeniden düzene koyabilmenin peşindedir. Kreşte bir iş bulur, yeni bir kız arkadaşı vardır ve ergenlik çağındaki oğluyla arasındaki sorunlu ilişkiyi onarmaya çalışmaktadır. Artık her şey yoluna girmek üzereyken işler ters gitmeye başlar. Sadece öylesine söylenmiş küçük bir yalan, içinde yaşadığı kasabaya bir virüs gibi yayılır ve Lucas kendini hayatı ve saygınlığı için savaşırken bulur.
'Festen' filmiyle büyük bir sükse yaratan genç yönetmen Thomas Vinterberg'in son filmi olan 'Onur Savaşı' Cannes Film Festivali'nde büyük ses getirmişti. Film Altın Palmiye'ye aday gösterilip farklı kategorilerde üç ödüle layık görülürken, son dönemin parlayan yıldızı Mads Mikkelsen 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülünü kucaklamıştı.

Yorumlar
Yorum
Crisekarin - 5 ay, 1 hafta önce yazıldı

İzlemesi oldukça zor bir film. oyunculuk başarılı, uygulanması da. Benim için en rahatsız edici nokta kendimi üç karakterin yerine koyunca çıktı; kız, adam ve toplum. Her birinin yerine geçtiğimde hareketleri doğru ve haklı buldum, spoiler vermemek adına başka bir şey yazmıyorum. Kalp kırıcı bir öykü...

Yorum Ekle