Kaynaklar
HLS Player
3
6980

Green Book

Yeşil Rehber
Puan: 8.3

Yeşil Rehber, ünlü bir piyanist ve konser turu kapsamında onun şoförü olarak çalışan Tony’nin hikayesini anlatıyor. Tony Lip, Bronx’taki bir İtalyan Amerikan mahallesinde yaşamaktadır. Ünlü Afro-Amerikalı piyanist Dr. Don Shirley ise konser turu için hazırlanmaktadır. Ünlü müzisyen tur kapsamında Manhattan’dan güneye doğru birçok yere gidecektir. Kendisi ile şehir şehir gezecek bir şoför arayışında olan Shirley, bir süredir işsiz olan Tony’yi işe alır. Tony, yolculuk sırasında Afro-Amerikalılar için güvenli olan güzergahları kullanabilmek için “The Green Book” isimli kılavuzdan yardım alır. Dr Shirley ve Tony çıktıkları bu yolculukta ırkçılıkla, tehlikeyle ve beklenmedik nezaketle karşılaşır. İkili bu zorlu yolculuklarında farklılıklarını bir kenara bırakmak zorundadır.

En İyi Film Oscar'ının sahibi olan Viggo Mortensen ile Ay Işığı filmi ile Oscar’ı kazanan Mahershala Ali’nin başrolünü üstlendiği dram türündeki filmin yönetmen koltuğunda Peter Farrelly oturuyor. Senaryosunu yönetmen Farrelly, Brian Hayes Currie ve Nick Vallelonga’nın birlikte kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda Linda Cardellini, Don Stark, David An, Sebastian Maniscalco gibi isimler yer alıyor.

Yorumlar
Yorum
Efe ŞENEL - 1 ay, 3 hafta önce yazıldı

Irkçılığı çok güzel işlemiş. Duygulandığım kısımlar oldu ve üzücü olan hala yer yüzünde böyle insanların olması maalesef. Kesinlikle tavsiye ederim. Şimdiden iyi seyirler. Aragorn forever

Yorum
Efe ŞENEL - 1 ay, 3 hafta önce yazıldı

Martin Lurher King misin bee

Yorum
Efe ŞENEL - 1 ay, 3 hafta önce yazıldı

Martin Luther King misin mübarek

Yorum Eklefilm önerileri...
6330
Persepolis
1556
White God
323
Honey Boy
1536
1917